Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen çocuklar Kapadokya’da buluştu

TRT Uluslar arası Çocuk Şenliği kapsamında dünyanın çeşitli ülkelerinden Nevşehir’e gelen çocuklar “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” nedeniyle yürüyüş düzenledi.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Nevşehir’e gelen yüzlerce çocuk Borsa Kavşağından, Diriliş meydanına kadar yürüyüş düzenledi. Nevşehir Belediyesi Mehter takımı eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ile yürüyüş yapan çocuklara vatandaşlar alkışlarla karşılık verirken çocuklar “Türkiye” sloganları eşliğinde yürüyüşlerini tamamladı. Çocukların yürüyüşlerde kendi ülkelerine has dansları etmesi ise farklı görüntülerin ortaya çıkmasına neden oldu.

Dünyanın farklı ülkelerinden çocuk bayramını kutlamak üzere Nevşehir’e gelen çocuklar Türkiye’de olmaktan dolayı son derece mutlu olduklarını ifade ederlerken Türkiye’yi çok sevdiklerini söyledi.

Bir önceki yazımız olan 23 Nisan Çocuk Bayramı Forum Kapadokya’da kutlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri