Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Nevşehir Belediye Başkanı Ünver 63. yıl mesajı yayımladı

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir’in Bakanlar Kurulu kararı ile 20 Temmuz 1954 tarihinde il oluşunun 63. yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver mesajında, sahip olduğu doğal, kültürel ve tarihi değerleriyle Türkiye’nin dış dünyaya açılan en önemli kapılarından biri olan Kapadokya bölgesine ana merkezlik yapan Nevşehir’in, kararlı bir şekilde gelişim süreci içerisinde hak ettiği yerini alabilmesi için başta merkezi hükümet olmak üzere milletvekilleri, ve sivil toplum örgütleri ile sıkı bir diyalog ile bu alanda önemli mesafelerin kat edildiğini kaydetti.

Mesajında Nevşehir kent merkezinin 2004 yılından sonra ciddi anlamda bir değişim ve gelişim süreci içerisine girdiğini kaydeden Ünver, bir biri ardına hizmete geçen köklü alt ve üst yapı tesisleri ile Nevşehir’in gelişme ve büyüme alanında büyük bir ivme kazandığını dile getirdi.

Ünver, daha sonra mesajında şu görüşlere yer verdi, “10 bin yıllık köklü tarihi gelişim sürecinde, bir çok medeniyetin barındığı bir büyük uygarlık merkezi olan Kapadokya bölgesinin ana idari merkezi durumundaki Nevşehir, son yıllarda birbiri ardına yapılan yatırımlarla sadece turizm sektöründe değil, ekonominin diğer alanları olan tarım, ticaret ve sanayi dallarında da önemli gelişimlerin ortaya konulduğu potansiyel bir güce ulaşmıştır. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından marka kentler içerisinde değerlendirilen Nevşehir, Türkiye’ de 21. yüzyılın en hızlı gelişim içerisinde olan ve büyüyen kentleri arasında hak ettiği yeri kısa bir süre içerisinde alacaktır. Nevşehir Belediyesinin de öncülüğünde ortaya konulan bu hızlı ve planlı gelişim çabaları ile Nevşehir, bölgesinde ve ülke genelinde önemli cazibe merkezlerinden biri haline gelecektir. ”

Bir önceki yazımız olan TBMM Başkanı Kahraman: “15 Temmuz’u milli birlik şuuru engelledi” başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri