Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi İran Türk Üniversiteleri fuarında tanıtıldı

Düzenlenen fuara Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesini temsilen Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Abdulkadir Uzunöz, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Vahit Erkutlu ve Teknoloji Transfer Ofisi Proje Fon Birimi Sorumlusu Arş. Gör. Kadriye Bayram katıldı.

Fuarda, üniversitenin eğitim olanakları, fiziki alt yapısı, bilimsel çalışmaları, hizmet ve destekleri hakkında öğrencilere, öğrenci velilerine ve Tahran’daki acentalara bilgi verildi. Ayrıca öğrencilere, sosyal ve kültürel faaliyetlerin bulunduğu rahat ve huzurlu bir ortamda uluslararası standartlarda eğitim alabilecekleri üniversitenin lisans, yüksek lisans ve doktora programları tanıtıldı.

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesinin İngilizce ve Farsça tanıtım materyalleri gerek öğrenciler gerekse fuarın diğer katılımcıları tarafından oldukça beğeni topladı.

İkili İşbirliği Görüşmelerinde Bulunuldu

Fuarın yanı sıra uluslararasılaşma kapsamında Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Tahran Yunus Emre Enstitüsü Eğitim Koordinatörü Cem Sevindik ile enstitü ve lise müdürleri ziyaret edilerek ikili işbirlikleri, öğrenci/akademisyen hareketlilik programları hakkında görüşmelerde bulunuldu.

Bir önceki yazımız olan Kamyonun çarptığı genç hayatını kaybetti başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri