Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Parmaksız, “Doğru yapanı alkışlamaya, eğri yapanın karşısında dik durmaya devam edeceğiz” dedi

Meclis Başkanı Seyit İnce’nin meclis gündeme dair bilgilendirmelerinin ardından bir konuşma yapan NTSO Başkanı Arif Parmaksız, “ Biz meclis olarak seçilirken üyelerin sorunlarını en iyi biz çözeriz dedik ve seçildik, hala sözümüzün arkasındayız. Nerede üyemizin bir sorunu bir problemi varsa orada olmak ve onu çözmek zorundayız. Kurtuluş kenetlenmekte, eğer bir olursak bu memleket büyür, biz olursak istihdam olur, memleket büyür.Memleketin gelişmesi büyümesi için iyi yapanları alkışlamaya, eğri yapanların karşısında durmaya devam edeceğiz. Çok şükür benim Türkiye’de ulaşamayacağım kimse yok, bugün seni beni bırakıp memleket için ne yaparız da bir katkımız olur onu düşünme vaktidir” şeklinde konuştu.

Meclis toplantısında ayrıca üyelerin borçlarını online olarak ödemelerini sağlayacak ve elektronik olarak üyelere belge verecek olan sistem hakkında yapılan bilgilendirmelerin ardından, girişimciliğin önündeki engelleri azaltmak adına şirket kuruluşlarında yeni bir basamak belirlenerek kayıt ücretlerinin azaltılmasına da karar verildi. Alınan kararlara göre yeni kurulan sermaye şirketleri için belirlenecek kayıt ücreti yönetmelikte belirtilen sınırlar içinde olmak üzere 450 liradan 265 liraya düşürüldü. Ticaret şirketleri dışındaki tacirler için düzenlenecek imza beyannamesinin Ticaret sicil müdürlüğünce düzenlenmesine ve ücretinin 40 lira olmasına karar verildi.

Bir önceki yazımız olan İlçe Kaymakamlarından Rektör Bağlı’ya ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri