Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Rektör Bağlı, konferans verdi

Dr. Mazhar Bağlı, ‘Batı Uygarlığının Çöküşü-İslam Medeniyetinin Yükselişi’ konulu konferansta uluslararası öğrencilerle bir araya geldi.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) tarafından hafta sonu, ‘Batı Uygarlığının Çöküşü – İslam Medeniyetinin Yükselişi’ konulu konferans düzenlendi. Dr. Mazhar Bağlı’nın konuşmacı olarak bulunduğu konferansa; Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, uluslararası öğrenciler ve davetliler katıldı.

Konferans, Kur’an tilaveti ve ilahilerin okunması, KUDER Başkanı Mücahit Bulut’un açılış konuşmalarıyla başladı. Konferansa konuşmacı olarak katılan ve ‘Batı Uygarlığının Çöküşü – İslam Medeniyetinin Yükselişi’ konularında katılımcılara hitap eden Rektör Prof. Dr. Mazhar Bağlı, İslam’ın insanlığın sorunlarına gerçekçi ve kalıcı çözümler sunduğu, bunun anlaşılması için de Müslümanlara çok iş düştüğünü söyledi.

Konferans sonunda uluslararası öğrenciler ile bir araya gelen Rektör Bağlı, kendileriyle bir süre görüştü.

Bir önceki yazımız olan AK Parti ‘de dört ilçe kongresi daha tamamlandı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri