Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Tanrıver, “Sosyal medyanın alçakça yalanlarına aldanılmamalı” dedi

Sosyal medya üzerinde seçmenleri etkileme adına her türlü alçaklığın sergilenmeye başladığı uyarısında bulunan AK Parti Nevşehir İl Başkanı Mehmet Ali Tanrıver, Evet oylarının geçersiz sayılması için büyük bir uğraş sergilendiğini söyledi.

Tanrıver, “Pusulanın ‘Evet’ kısmını zarfa atıp ‘Hayır’ kısmını yırtıp getirene AK Parti İlçe başkanlıklarınca 300 TL ihtiyaç yardımı yapılacak” şeklindeki yalanla, ‘Evet’ oylarını geçersiz kılmayı hedefleyen ‘Hayır’ cı bir kullanıcının paylaşımının sosyal paylaşım sitelerinden mesajların paylaşıldığını gözlemliyoruz.” dedi

Tanrıver “16 Nisan 2017 tarihinde gerçekleştirilecek halk oylamasını adeta sabote etmeye çalışan bu tür mesajlara karşılık çok sayıda kullanıcının kirli tezgâhlarına asla itibar edilmemesini istiyoruz. Ayrıca yine kirli tezgâh peşinde paylaşımlarda bulunan şeref ve haysiyet yoksunu bazı kullanıcılar tarafından zarflara ve pusulalara çeşitli notlar yazılması çağrılarının da yapıldığını gözlemliyoruz. Kesinlikle böyle bir uygulama, oy pusulasındaki oyu geçersiz sayılmasına neden olacaktır. Referandumda oy kullanacak tüm kardeşlerimizin bu tür hilelere karşı uyanık olmaları gerekir” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İlim Yayma Cemiyetinden Rektör Bağlı’ya ziyaret başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri