Nevşehir Haberleri, Nevşehir Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Yüzünüz kızgın mı görünüyor?

Mutlu olduğunuzda bile yüzünüzün ifadesi değişmiyor ve kızgın, öfkeli ya da mutsuz görünmeye devam mı ediyorsunuz? Agresif yüz ifadesine sahipseniz daha neşeli ve mutlu görünmek için kırışık tedavisine başvurabilirsiniz.

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk sizler için kırışık tedavilerini anlatıyor.

“Botoks enjeksiyonu yaşlılık belirtileri gösteren bir yüzü gençleştirmek, yüzün erken yaşlarda kırışmasına engel olmak için aşırı mimik kullanımını azaltmaya yarayan ameliyatsız estetik cerrahi yöntemidir. Botulinum toksin enjeksiyonu yani botoksun, clostridium botulinum bakterisinden üretilen ve tıbbın birçok dalında kullanılan güvenilir bir malzemedir. Botoks enjeksiyonu ortalama 15 dakika içinde uygulanabilen, vücutta herhangi yan etkisi olmayan, etkisini tam olarak bir ya da iki gün içinde gösteren, en çok talep edilen ve estetik cerrahide en sık uygulanan estetik türüdür.”

Ameliyatsız kırışık tedavisi mümkün

“Yüzdeki mimik hareketlerinin oluşumunu sağlayan kaslara çok az miktarlarda uygulanarak kasların ciltte kırışıklıklara neden olacak kadar hareket etmemesini sağlar. Botoks ortalama dört ile altı ay süreyle yüzdeki aşırı mimik kullanımını engelleyerek cildin daha gergin durmasını sağlar. Ayrıca kırışık oluşmasını geciktirerek cildin daha uzun süre genç görünmesine yardımcı olur. Estetik cerrahide ise botoks hem yüz hem de boyun bölgesinde kullanılarak öncellikle göz çevresi, kaş arası ve alın çizgileri olmak üzere oluşan kırışıklıkları başarıyla ortadan kaldırılabiliyor. Yaklaşık 72 saat içinde etkisini gösteren enjeksiyonla kırışıklar büyük oranda giderilebiliyor, etkisi ise 3 ile 4 ay boyunca devam ediyor. Kırışıklıklar tekrar ortaya çıkmaya başladığında işlemin de tekrarlanması gerekiyor.”

İyileşme sürecine ihtiyaç olmaz

“Botoks uygulamasının hastalar için yüz gençleştirmede kullanılan diğer operasyonlara göre daha hızlı, daha zahmetsiz bir işlemdir. Operasyon sonrası iyileşme süreci olmayan, ağrısız ve sızısız bir tedavi işlemidir. Eğer alanında uzman estetik cerrahlar tarafından yapılırsa bilinenin aksine yüzde donuk bir ifadeye yol açmaz. Botoks enjeksiyonun doğal durması için yüz kaslarının anatomik yapısı hakkında bilgi sahibi olmak gerekir, enjeksiyonun doğru kaslara doğru miktarlarda uygulanması şarttır. Bu sayede yüzdeki mimikleri donmaz, sadece kırışıklığa neden olacak kadar aşırı kullanımı engellenmiş olur.”

Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Güncel Öztürk “Eğer siz de çevrenizden sürekli üzgün, yorgun ya da sinirli göründüğünüz yönünde yorum alıyorsanız alanında uzman bir estetik cerraha giderek durumunuza özel kırışık tedavileri hakkında bilgi alabilirsiniz. Çok basit müdahalelerle mutu, neşeli, genç ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kıbrıs’ta, “Tularemi hastalığı”, avcılık ile artma eğiliminde başlıklı makalemizde avcılık, bulaşıcı hastalık ve gaü hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri